Murrame müüti: Kas uus tekstiilipesur puhastab paremini kui vana?

Uus tekstiilipesur_1

Kas olete kunagi kuulnud, et tekstiilipesurid, mis on vanemad kui paar aastat, ei puhasta enam nii hästi? Või et seadmete vanus mõjutab tekstiilipesuri efektiivsust? Selleks, et seda müüti murda, peame sukelduma tekstiilipesurite maailma ja mõistma, kuidas need tegelikult töötavad.

Mis ajendas seda postitust?

Meile helistatakse aeg-ajalt küsimusega: “Kui vanad tekstiilipesurid teil kasutusel on?”. Pärast mitmeid selliseid kõnesid hakkasin mõtlema, kust see küsimus tuleb? Levib tõsine müüt: mida vanem tekstiilipesur, seda halvemini puhastab.

Saunajutt vs tegelikkus

Sellised arusaamad tekivad sageli saunas või sõprade seltskonnas räägitavate lugude põhjal. Keegi kuuleb midagi, levitab infot edasi, aga tegelikkus on tihti hoopis midagi muud. Mõnel juhul on tegemist lihtsalt inimeste eelarvamustega vanade asjade suhtes.

Mis mõjutab pesuri efektiivsust?

Tekstiilipesuri efektiivsust võib mõjutada üks aspekt – mootor, mis tekitab vaakumi. See on täiesti sarnane tolmuimeja mootorile, mida kasutatakse paljudes seadmetes. Selle mootori võimekus ei väsi ajaga. Kas tekstiilipesuri mootor töötab või mitte, sõltub juba konkreetsetest mehaanilistest osadest nagu harjad, laagrid ja mähised.

Kuidas seadme vanus mõjutab?

Kui mootorist rääkida, siis üks tõsiasi, mis võib üllatada, on see, et rendiseadmetel kestab tekstiilipesuri mootor maksimaalselt 6 kuud. Pärast seda asendame selle uuega. See tähendab, et kõik tekstiilipesurid, olenemata sellest, kas need on uued või 7+ aastat vanad, on tegelikult sisu poolest uued. Seega, seadme vanus on lihtsalt number ja ei mõjuta seadme töövõimet.

Niisiis, kui mõtlete, kas vana tekstiilipesur puhastab sama hästi kui uus, siis vastus on lihtne: vanus on ainult number. Ärge laske end petta müütidel, mis on loodud saunajuttude põhjal!